Lavínový batoh

with Nekomentované

Lavínový batoh

Už je december a to znamená, že zima sa nezadržateľne blíži. Všetci sa tešíme na sneh, na veľké množstvo snehu. Na lyžovanie v prašane, do ktorého sa lyžami ponoríme a budeme v ňom písať svoju líniu.

So zimou však prichádza aj lavínové nebezpečenstvo. A znalosť lavínovej problematiky je alfou a omegou pre akýkoľvek pohyb v zasnežených horách. Každý freerider by mal jazdiť s lavínovým výstrojom a tým je lavínový vyhľadávač, sonda a lopatka. Nielen jazdiť, ale vedieť tento výstroj aj správne používať.

Lavínový batoh

V posledných rokoch pribudol k týmto pasívnym častiam lavínového výstroja aj aktívny prvok - lavínový batoh. Princíp lavínového batohu je v aktivácii vzduchového vaku, ktorý zväčší objem predmetu nachádzajúceho sa v lavíne. V optimálnom prípade Vás udrží na povrchu lavíny alebo čo najbližšie k nemu.

 

Lavinovy batoh BCA

Lavínový batoh BCA

Lavínový batoh BCA obsahuje patrónu na stlačený vzduch aktivuje jeden veľký záhlavný vak. Výhodou je, že si môžete patrónu sami plniť, resp. nechať naplniť (plničky plynov a potápačských fliaš). Patróna má vlastný manometer, čiže kedykoľvek máte istotu, že nestratila potrebný tlak. Lavínový batoh Float 27 L Tech je najtechnickejší batoh s airbagom od BCA vhodný do terénu na lezenie a jazdenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *